top of page

Hakkımızda

  Dama Danışmanlık Merkezi kurucumuz Berna Can Almanya’da Ergoterapi lisans eğitimini tamamlayıp farklı alanlarda staj ve çalışma hayatı sonrası evlenip İzmir’e yerleşmiştir.  İzmir’e geldiği süre içerisinde de mesleki farklı alanlar ile de tecrübesine devam edip pediatride ergoterapi alanında yoğunlaşıp Dama Ergoterapi merkezini kurmuştur. 


  Merkemizde farklı disiplinler ile multidisipliner ekip çalışması içerisinde çocuğun günlük hayatta görünen temel problemine sebep olan sorunlar değerlendirilip terapi sürecine aileler de dahil edilerek devam etmekteyiz. Dünyaya gelmeden önce anne karnında bebeğin başlayan gelişim sürecinde duyusal sistemlerin gelişimi temel rol oynar. Her bireyin çevreyi algılama ve gelen uyaranlara verdiği tepki doğum sonrası temas ve tecrübe ,aileden gelen genetik özellikler, çevresel faktörler , cinsiyet..vb özelliklere göre değişkenlik göstermektedir. Duyu-Duygu-Motor gelişim devam ederken  davranış-sosyal iletişim gibi basamaklarda olaylar ve yaşadıklarımıza uygun cevap oluşturmamıza destek olan temel basamaklardır. Bir çocuk veya birey gözlemlenirken tek bir bakış açısı içerisinde kalmak zor olduğundan farklı uzmanlık alanları gerektiren ekip çalışması bizim için her zaman daha kıymetlidir.


  Kurumumuzda terapistlerimizin eğitimi ve kendi alanları doğrultusunda terapi yöntemleri ve yeterlilikleri kişiye göre değişkenlik göstermektedir. Kurum ana hedefimiz her zaman çocuğu ve ailenin günlük hayatta yaşadığı problemleri iyi analiz edip, öncelik çocuk temelli bireysel özellikler, gelişimsel süreç ve çevresel faktörlere göre aileye kaliteli danışmanlık hedefi sunmaktır.


  Ergoterapi ülkemizde yeni yeni farkındalığı ve önemi bilinmeye başlanan ve mezunlarında çoğunlukla çocuk alanında kariyer planını ilerletme kararı almasından kaynaklı sadece çocuklarla çalışılan bir alan olarak tanınmamalıdır. Kurumumuzda 0-18 yaş aralığında her çocuk ile ihtiyaç ve ailenin öncelik planlaması da göz önünde bulundurularak terapiye başlama ve uzaktan takip kararı verilmektedir.

  • Ergoterapi

  • Duygu Bütünlüme

  • Özel Eğitim

  • Eğitim Koçluğu

  • Psikolojik Danışmanlık

bottom of page